top of page

Sosyal Medyayı Bilmek Neden Önemli?


Sosyal medya hayatımıza gireli çok olmadı belki ama hayatımızda ve yaşam tarzımızda büyük değişiklikler yaptı. Bunun en büyük nedeni de mobil cihaz ve internet kullanımının yaygınlaşması. Artık sosyal çevremizle iletişim kurarken, alış veriş yaparken, finansal kararlar verirken, çalışırken, spor yaparken ve hatta dinlenirken bile mobil cihazlardan faydalanıyoruz.

Dijital devrim dediğimiz bu köklü ve geri döndürülemez değişim büyük, küçük bir çok işletmenin ve markanın iş yapış şeklini de değiştirdi. Tüketicilerin alış veriş alışkanlıkları değiştikçe, markalar da geleneksel pazarlamayı dijitalle entegre etmeye, fiziksel mağazalardan online mağazalara geçiş yapmaya başladı.


Dijital pazarlamanın önemli bir parçası olan sosyal medya pazarlaması ile markalar tüketicinin zihnine girmenin ve onların satın alma kararlarını, daha satın alma ihtiyacı ortaya çıkmadan, etkilemenin yollarını aramaya başladılar.

Bugüne kadar geleneksel pazarlamanın sunduğu imkanlar ölçüsünde hedef kitlelerine ulaşmaya ve hikayelerini tv, radyo, bilboard reklamları ile anlatmaya çalışan markalar, sosyal medya pazarlaması ile hem daha geniş kitlelere ulaşma hem de ulaştıkları kitlede bıraktıkları etkiyi ölçme şansı buldular.


Ulusal çapta bilinirliği olan markalar ve büyük ölçekli kurumlar, sosyal medya pazarlamasında dijital ajanslarla iş birlikleri yaparak hedef kitlelerine ulaşmaya çalışırken, ne yazık ki daha küçük ölçekli işletmeler bir dijital ajans ile çalışacak bütçelere sahip olmadıkları için sosyal medya pazarlamasının potansiyelinden yeterince faydalanamamaktadır.


TERZİ; BU SEFER KENDİ SÖKÜĞÜNÜ DİKMELİ!

Oysa ki, bilhassa KOBİ’ler, yeni girişimler ve sivil toplum kuruluşları için sosyal medya pazarlaması etkin kullanıldığı takdirde işlerini büyütmeleri, ideal müşterilerine ulaşarak marka bilinirliklerini arttırmaları ve diğer işletme hedeflerine ulaşmaları için büyük bir araçtır.

Bu aracı etkin kullanmak ise, özellikle içinde bulunduğumuz ekonomik koşullarda marka hikayelerini en iyi anlatacak olan işletme sahiplerinin kendisine ya da çalışanlarına düşmektedir.


1 GÜNDE SOSYAL MEDYA PAZARLAMASININ USTASI OLUN!

Bu nedenle, KOBİ’lerin, yeni girişimlerin, STK’ların ve işini sosyal medya aracılığı ile büyütmek isteyen işletmelerin nitelikli sosyal medya pazarlaması yapabilmesi, sosyal medyada onları ideal müşterilerine ulaştıracak ve satışlarını arttıracak donanıma sahip olmalarını sağlayacak bir atölye tasarladık.

Bu atölyede, sosyal medya stratejisi geliştirmekten paylaşılacak içerikleri üretmeye, sosyal medya planlaması yapmaktan reklam vermeye kadar bir çok şey öğreneceksiniz.


Bu eğitimin sonunda;

  • Markanızın ihtiyaçları doğrultusunda bir dijital pazarlama stratejisi oluşturabilecek,

  • Sosyal medya mecralarıyla ilgili bilmeniz gereken detaylara hâkim olacak,

  • Mecra bazlı strateji geliştirebilecek,

  • İçerik üretimi için kullanabileceğiniz yardımcı program ve aplikasyonların hangileri olduğunu ve nasıl kullanıldıklarını uygulamalı olarak görecek,

  • İçeriklerinizin başarısını istatistiksel olarak yorumlayabilecek,

  • Kendi işletmeniz için uygun hedefleme ile instagram, facebook v.s. gibi sosyal medya mecralarından reklam verebileceksiniz.

Eğitim ile ilgili bilgi almak ve kayıt yaptırmak için tıklayın>.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page